Czas na prezenty

Święta to idealny czas na uszczęśliwienie swoich bliskich. Najprościej zrobić to można poprzez kupienie trafionych, dobrze dobranych podarunków. Bardzo często jednak zupełnie niewiadomo, z czego ucieszyliby się dziadkowie, dlatego dużo osób nie wie jak dobrać udany prezent dla babci.

Gwarancja uśmiechu

Wyborem, który zawsze się sprawdzi i wywoła uśmiech na twarzy niemal każdej babci, będzie dobra książka. Czytanie to wspaniały sposób na odpoczynek i rozrywkę, która nie wymaga wysiłku fizycznego. Sprezentowanie książki będzie też o wiele milszym gestem od kupowania przeróżnych suplementów diety czy kremów odmładzających. Okaże się ona równie przydatna, a dodatkowo pozwoli zapomnieć o zmartwieniach i chociaż na chwilę się odstresować.

Chwila odpoczynku

Lekturą, która z pewnością przeniesie myśli babci daleko od codziennych trosk, jest znana i doceniona pozycja Ałbeny Grabowskiej pt. “Matki i córki”. Równolegle przedstawiono w niej wydarzenia z życia prababki, babki, matki i córki. Życie bohaterek jest pełne tajemnic, których powolne wyjaśnianie zapiera dech w piersiach. Adekwatnie ukazane realia opisywanych czasów oraz nieoczywista kreacja kobiet sprawia, że książka naprawdę jest warta przeczytania. Może być także okazją do chwilii refleksji na temat niewiadomych w swojej rodzinie.

Rozrywka w fotelu

Inną ciekawą propozycją jest “Florystka”, napisana przez Katarzynę Bondę. Zdaniem wielu jedną z lepszych polskich pisarek ostatnich lat. W kryminale już od początku stron próbuje się odnaleźć mordercę małego chłopca, którego śmierć łączy się z innym zabójstwem sprzed wielu lat. Powieść jest momentami nieco brutalna, ale nie każda babcia będzie zachwycona romansem. Może to właśnie kryminał Bondy sprawi, że zapomni ona o całym świecie i od rana do nocy pogrąży się w lekturze.

Trafiony prezent

Jeżeli to już najwyższa pora, aby kupić prezent i uszczęśliwić babcię to koniecznie udaj się do księgarni. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja książki pochłonie każdą babcię i będzie długo wspominanym prezentem.